1N5939P/TR12
DIODE ZENER 39V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5939P
1N5939P/TR12 Hakkında
1N5939P/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 39V nominal Zener voltajına sahip tekil Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu bileşen, 1.5W maksimum güç tüketim kapasitesine ve ±20% toleransa sahiptir. 45 Ohm maksimum impedans ile karakterize edilen diyot, 29.7V'de 1 µA'lık ters sızıntı akımı gösterir. -65°C ile 150°C geniş çalışma sıcaklık aralığında kullanılabilir. Through hole montajı için tasarlanan bu bileşen, voltaj regülasyonu, aşırı gerilim koruması ve seri limitasyon uygulamalarında kullanılır. Forward voltajı 200mA'de 1.2V'dir. Ürün şu anda üretimi durdurulmuş (Obsolete) durumdadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 29.7 V
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 39 V