1N5938CPE3/TR12
DIODE ZENER 36V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5938
1N5938CPE3/TR12 Hakkında
1N5938CPE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 36V nominal gerilim değerine sahip tekil Zener diyottur. 1.5W güç kapasite ve DO-204AL (DO-41) axial paket ile Through Hole montajı destekler. ±2% tolerans ile 36V'luk sabit gerilim referansı sağlar. 38Ω maksimum empedans ve 1µA (27.4V'ta) ters kaçak akımı özellikleriyle voltaj regülasyon, transiyent koruması ve referans gerilim devreleri gibi uygulamalarda kullanılır. -65°C ile +150°C arasında çalışır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 27.4 V
Impedance (Max) (Zzt) 38 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V