1N5937BP/TR12
DIODE ZENER 33V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5937
1N5937BP/TR12 Hakkında
1N5937BP/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 33V nominal gerilimdeki tek bir zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paket içinde gelen bu bileşen, 1.5W maksimum güç dağıtımı kapasitesiyle tasarlanmıştır. Zener diyotlar, voltaj regülasyonu ve aşırı voltaj koruması uygulamalarında kullanılır. 33Ω maksimum empedans değeriyle ve ±5% toleransla, bu komponent güç kaynakları, voltaj referans devreleri ve transient koruma uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. 25.1V'te 1µA ters sızıntı akımı belirtmiştir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 25.1 V
Impedance (Max) (Zzt) 33 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V