1N5935PE3/TR8
DIODE ZENER 28V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5935
1N5935PE3/TR8 Hakkında
1N5935PE3/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 28V nominal voltajlı Zener diyotudur. 1.5W güç kapasitesine sahip bu tekil Zener diyot, DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulur. Through-hole montaj için tasarlanmış olan bileşen, -65°C ile +150°C arasında çalışabilir. 20.6V'ta ters kaçak akımı 1µA'den az ve maksimum dinamik impedansı 23Ohm'dur. ±20% tolerans ile üretilen bu diyot, voltaj düzenleme, surge koruma ve voltaj referans uygulamalarında kullanılır. İleri yön düşüş 1.2V @ 200mA'dir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 20.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 23 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 28 V