1N5930CE3/TR13
DIODE ZENER 16V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5930
1N5930CE3/TR13 Hakkında
1N5930CE3/TR13, Microchip Technology tarafından üretilen 16V nominal gerilime sahip tek zener diyottur. 1.5W güç kapasitesi ile voltaj düzenleme ve gerilim koruma uygulamalarında kullanılır. Through-hole montajı için DO-204AL (DO-41) axial paketinde tasarlanmıştır. ±2% toleransla sıkı voltaj kontrolü sağlar. -65°C ile +150°C arasında çalışır. Maksimum 10 Ohms empedans ve 1 µA reverse leakage karakteristiği ile sahip olduğu bu bileşen, power supply tasarımları, regülatör devreler ve transient protection uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 12.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V