1N5924CP/TR12
DIODE ZENER 9.1V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5924
1N5924CP/TR12 Hakkında
1N5924CP/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 9.1V nominal değerli tek bir Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu bileşen, 1.5W maksimum güç yayabilir ve ±2% toleransa sahiptir. Reverse leakage akımı 7V'da 5 µA olup, maksimum impedansı 4 Ohm'dur. Forward voltajı 200 mA'de 1.2V'dir. -65°C ile 150°C arasında çalışan bu diyot, voltaj regülasyonu, over-voltage koruması ve elektronik devreler de enerji sınırlandırması gibi uygulamalarda kullanılır. Through hole montaj türüyle devre kartlarına doğrudan lehimlenebilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 7 V
Impedance (Max) (Zzt) 4 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V