1N5921BG
DIODE ZENER 6.8V 3W AXIAL
Üretici
onsemi
Seri / Aile Numarası
1N5921B
1N5921BG Hakkında
1N5921BG, onsemi tarafından üretilen 6.8V nominal gerilim değerine sahip 3W güç tüketimli Zener diyottur. Axial (DO-204AL, DO-41) paket tipinde yapılmıştır. Bu bileşen, voltaj düzenleme, voltaj referansı uygulamaları ve devre koruma amaçlı kullanılır. -65°C ile +200°C arasında çalışmak üzere tasarlanmıştır. 5.2V'de maksimum 5µA ters kaçak akımı, 2.5Ω impedans ve ±5% tolerans değerlerine sahiptir. Through-hole montaj tipli olup, endüstriyel elektronik uygulamaları, güç kaynakları ve voltaj regülatörlerde yaygın olarak yer almaktadır. Bileşen artık üretilmemektedir (obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 5.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 2.5 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 3 W
Supplier Device Package Axial
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V