1N5917CPE3/TR12
DIODE ZENER 4.7V 1.5W DO204AL
1N5917
1N5917CPE3/TR12 Hakkında
1N5917CPE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 4.7V nominal voltajlı Zener diyottur. 1.5W güç kapasitesine sahip bu bileşen, voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. DO-204AL (DO-41) axial paket tipinde sunulan komponent, -65°C ile +150°C arasında çalışabilir. Ters rölatif akım 5µA@1.5V olup, maksimum 5Ohm empedansı vardır. ±2% tolerans ile üretilen bu diyot, transistor-transistor logic (TTL) ve CMOS devrelerde voltaj sınırlandırması, dallanmış güç kaynakları ve referans voltaj uygulamalarında tercih edilir. Montajı geçiş deliği (through-hole) tipidir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1.5 V
Impedance (Max) (Zzt) 5 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V