1N5914AP/TR12
DIODE ZENER 3.6V 1.5W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N5914AP
1N5914AP/TR12 Hakkında
1N5914AP/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 3.6V nominal değerine sahip tek bir Zener diyottur. 1.5W güç kapasitesine ve DO-204AL (DO-41) axial paketlemesine sahip bu bileşen, voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. ±10% tolerans ile tasarlanan diyot, maksimum 9 Ohm impedansı ve 1 V'ta 75 µA ters sızıntı akımına sahiptir. Forward voltajı 200 mA'da 1.2V olan bileşen, -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. Through Hole montaj tipi ile devre kartlarına doğrudan entegre edilebilir. Not: Bu ürün obsolete statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 75 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 9 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.5 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V