1N5399T/R
STD 1.5A, CASE TYPE: DO-41
1N5399
1N5399T/R Hakkında
1N5399T/R, EIC Semiconductor tarafından üretilen standart doğrultma diyotudur. DO-41 axial kasa içinde gelen bu komponent, maksimum 1000V DC ters voltaj ve 1.5A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahiptir. 1.1V ileri voltaj düşümü ve 5µA ters sızıntı akımı ile karakterize edilen bu diyot, 500ns üstü kurtarma hızına (>200mA) ve geniş çalışma sıcaklığı aralığına (-65°C ~ 175°C) sahiptir. Through-hole montaj tipi ile PCB'lere doğrudan lehimlenebilir. Güç kaynakları, AC doğrultma devrelerinde, koruma devreleri ve genel endüstriyel uygulamalarda kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1.5A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1000 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-41
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1.5 A