1N5398-AP
DIODE GPP 1.5A DO-15
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
1N5398
1N5398-AP Hakkında
1N5398-AP, Micro Commercial Components tarafından üretilen General Purpose Rectifier (GPP) diyottur. DO-15 axial paket ile sunulan bu bileşen, ortalama doğrultulmuş akımı 1.5A olan standart kurtarma hızlı bir diyot tasarımıdır. 800V maksimum ters voltaj (Vr) değeri ile güç kaynakları, AC-DC dönüştürücüler ve doğrultucu devrelerinde kullanılmaya uygundur. 4V'de 20pF kapasitans değeri ile parazitik etkileri minimize edilmiştir. -55°C ile +150°C işletme sıcaklık aralığı geniş bir uygulama yelpazesinde kullanılmasını sağlar. Standard recovery tipi yapısı ile 200mA üzerindeki akımlarda 500ns'den daha yüksek kurtarma süresi gösterir. Ürün obsolete statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 20pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1.5A
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Part Status Obsolete
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-15
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 800 V