1N5396BULK
ZENER 5W, CASE TYPE: DO-15
Seri / Aile Numarası
1N5396
1N5396BULK Hakkında
1N5396BULK, EIC Semiconductor tarafından üretilen standart doğrultucu diyottur. DO-41 (DO-204AL) axial kasa tipinde gelen bu bileşen, maksimum 500V DC ters voltaj ve 1.5A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahiptir. Forward voltaj değeri 1.5A akımda 1.1V olup, ters sızıntı akımı 500V'de 5µA'dir. -65°C ile 175°C arasında çalışabilen bileşen, 4V ve 1MHz'de 15pF kapasitansa ve 500ns'den uzun kurtarma süresine sahiptir. Through Hole montaj tipi ile uygulanır. Ac güç kaynakları, hızlı doğrultma devreleri ve genel doğrultma uygulamalarında kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1.5A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 500 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-41
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 500 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1.5 A