1N5392T/R
STD 1.5A, CASE TYPE: DO-41
1N5392
1N5392T/R Hakkında
1N5392T/R, EIC Semiconductor tarafından üretilen standart silikon doğrultma diyotudur. DO-41 eksiyel paketlemesi ile through-hole montajına uygun olan bu bileşen, 1.5A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahiptir. Maksimum 100V ters gerilim toleransında çalışabilen diyot, 1.1V forward voltaj düşüşü gösterir. -65°C ile 175°C arasındaki geniş çalışma sıcaklık aralığı, standart hızda iyileşme özellikleri ve düşük ters kaçak akımı (100V'da 5µA) ile güç kaynakları, redresör devreler ve AC-DC dönüştürücülerde tercih edilen bir seçenektir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1.5A (DC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 100 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-41
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1.5 A