1N5388A/TR12
DIODE ZENER 200V 5W T18
Seri / Aile Numarası
1N5388A
1N5388A/TR12 Hakkında
1N5388A/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 200V nominal değerine sahip bir Zener diyottur. T-18 axial paket tipi ile uygulanmış olan bu bileşen, 5W maksimum güç kapasitesine ve ±10% toleransa sahiptir. 144V'ta 500 nA ters diyaklaşma akımı ile yüksek empedans (480 Ohm) karakteristiği gösterir. -65°C ile 150°C arasında çalışan bu diyot, voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve devrelerde voltaj referansı oluşturulması gibi uygulamalarda kullanılır. Through Hole montajı tercih edilen klasik tasarımlarda yaygın olarak tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 144 V
Impedance (Max) (Zzt) 480 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case T-18, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 5 W
Supplier Device Package T-18
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 200 V