1N5388AE3/TR12
DIODE ZENER 200V 5W T18
Seri / Aile Numarası
1N5388AE3
1N5388AE3/TR12 Hakkında
1N5388AE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 200V nominal değerine sahip T-18 axial paketli zener diyottur. 5W güç disipasyonu kapasitesi ile over-voltage koruması ve voltaj regülasyonu uygulamalarında kullanılır. ±10% tolerans ile 480 Ohm maksimum impedans karakteristiğine sahiptir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. 144V'ta 500 nA ters sızıntı akımı, 1A'de 1.2V ileri gerilim değerleri ile yüksek voltaj devrelerinde koruma elemanı olarak uygulanmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 144 V
Impedance (Max) (Zzt) 480 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case T-18, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 5 W
Supplier Device Package T-18
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 200 V