1N5382/TR12
DIODE ZENER 140V 5W T18
Seri / Aile Numarası
1N5382
1N5382/TR12 Hakkında
1N5382/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 140V nominal Zener voltajına sahip 5W güç derecelendirilmiş bir tekil Zener diyotudur. T-18 aksiyel paket ile Through Hole montaj yöntemi kullanır. Ters kaçak akımı 101V'de 500nA'dir. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahip olup, ±20% voltaj toleransı ile üretilir. Zener diyotlar, sabit voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve darbe sınırlama uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. Bu bileşen yüksek voltaj uygulamalarında koruma ve stabilizasyon için tercih edilir. Maksimum 230 Ohm empedansa sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 101 V
Impedance (Max) (Zzt) 230 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case T-18, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 5 W
Supplier Device Package T-18
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 140 V