1N5372CE3/TR12
DIODE ZENER 62V 5W T18
Seri / Aile Numarası
1N5372
1N5372CE3/TR12 Hakkında
1N5372CE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 62V nominal gerilim değerine sahip 5W güç kapasite li Zener diyottur. T-18 axial through hole paket ile sunulan bu bileşen, voltaj regülasyon ve koruma uygulamalarında kullanılır. -65°C ile 150°C arasında çalışan bileşen, ±2% tolerans ile 62V Zener geriliminde, 500 nA @ 44.6V ters kaçak akımı ve 42 Ohm maksimum empedans karakteristiğine sahiptir. Şebeke, sinyal işleme ve güç kaynağı devrelerinde aşırı voltaj koruması sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 44.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 42 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case T-18, Axial
Part Status Active
Power - Max 5 W
Supplier Device Package T-18
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V