1N5364AE3/TR12
DIODE ZENER 33V 5W T18
Seri / Aile Numarası
1N5364A
1N5364AE3/TR12 Hakkında
1N5364AE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 33V nominal voltajlı Zener diyottur. 5W güç kapasitesi ile tasarlanmış, through-hole montajı için T-18 aksiyel paketlemede sunulmaktadır. Zener diyotlar voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. Sabit voltaj referansı sağlanması, aşırı voltaj koruması ve voltaj stabilizasyonu gibi devrelerde yaygın olarak uygulanır. -65°C ile 150°C çalışma sıcaklık aralığında güvenilir performans sunar. ±10% tolerans ile 33V nominal Zener voltajına sahip, maksimum 10 Ohm empedans değerine ve 500 nA ters kaçak akımına sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 23.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case T-18, Axial
Part Status Active
Power - Max 5 W
Supplier Device Package T-18
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V