1N5358/TR12
DIODE ZENER 22V 5W T18
Seri / Aile Numarası
1N5358
1N5358/TR12 Hakkında
1N5358/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 22V nominal zener voltajına sahip tekil zener diyottur. 5W güç kapasitesi ile orta seviye uygulamalar için tasarlanmıştır. T-18 axial paket içinde sunulan bu bileşen, gerilim regülasyon devrelerinde, EMI/EMC koruması ve gerilim klamplama uygulamalarında kullanılır. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, 3.5Ω maksimum empedans ve 500nA @ 15.8V ters kaçak akım özellikleri ile karakterizedir. ±20% voltaj toleransı ile lokal gerilim referans kaynakları olarak da uygulanabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 15.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 3.5 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case T-18, Axial
Part Status Active
Power - Max 5 W
Supplier Device Package T-18
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V