1N5358BE3/TR12
DIODE ZENER 22V 5W T18
Seri / Aile Numarası
1N5358
1N5358BE3/TR12 Hakkında
1N5358BE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 22V nominal voltajında bir Zener diyotudur. 5W güç kapasitesine sahip bu komponent, through-hole T-18 axial paketleme ile sunulmaktadır. Voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve sinyal sınırlama uygulamalarında kullanılır. -65°C ile +150°C arasında çalışabilir, maksimum 500 nA ters kaçak akımına ve 3.5 Ohm empedansa sahiptir. ±5% tolerans ile üretilmektedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 15.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 3.5 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case T-18, Axial
Part Status Active
Power - Max 5 W
Supplier Device Package T-18
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 22 V