1N5348/TR12
DIODE ZENER 11V 5W T18
Seri / Aile Numarası
1N5348
1N5348/TR12 Hakkında
1N5348/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 11V nominal voltajlı Zener diyottur. T-18 axial paket ile sunulan bu bileşen, maksimum 5W güç dissipasyonuna sahiptir. Forward voltajı 1.2V @ 1A ve reverse leakage akımı 5µA @ 8V'dir. Zener impedansı 2.5Ω ile düşük çıkış empedansı sağlar. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, voltaj regülatörleri, over-voltage koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. ±20% toleransı ile belirtilen değer aralığında çalışır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) 2.5 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case T-18, Axial
Part Status Active
Power - Max 5 W
Supplier Device Package T-18
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V