1N5338E3/TR8
DIODE ZENER 5.1V 5W T18
Seri / Aile Numarası
1N5338E3
1N5338E3/TR8 Hakkında
1N5338E3/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 5.1V nominal gerilime sahip tek zener diyottur. 5W güç yeteneğine sahip bu komponent, Through Hole montaj tipi ile T-18 eksenel paket içinde gelmektedir. Zener diyotlar, güç kaynakları ve voltaj regülatörlerinde şovaj koruması, voltaj sabitlemesi ve referans gerilim uygulamalarında kullanılır. 1µA ters sızıntı akımı ve 1.5Ω maksimum impedansı ile kararlı çalışma karakteristiği sunmaktadır. -65°C ile +150°C arasında çalışabilir ve ±20% toleransa sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 1.5 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case T-18, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 5 W
Supplier Device Package T-18
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V