1N5273B/TR
VOLTAGE REGULATOR
Seri / Aile Numarası
1N5273B
1N5273B/TR Hakkında
1N5273B/TR, Microchip Technology tarafından üretilen 120V nominal voltajlı Zener diyottur. 500mW güç kapasitesi ve ±5% tolerans ile voltaj regülasyon uygulamalarında kullanılır. DO-35 (DO-204AH) axial paketlemesi ile Through Hole montajına uygun tasarlanmıştır. 100nA @ 91V ters kaçak akımı ve 900Ω maksimum empedans özellikleriyle sahip bu bileşen, -65°C ile 175°C arasında çalışabilir. Voltaj referans devreleri, voltaj clipping ve over-voltage koruması gibi uygulamalarda kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 91 V
Impedance (Max) (Zzt) 900 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 120 V