1N5265B/TR
VOLTAGE REGULATOR
Seri / Aile Numarası
1N5265B
1N5265B/TR Hakkında
1N5265B/TR, 62 V nominal zener voltajına sahip yüksek voltaj regülatör diyotudur. Microchip Technology tarafından üretilen bu bileşen, 500 mW maksimum güç derecelendirmesine ve ±5% voltaj toleransına sahiptir. DO-35 axial paketinde sunulan bileşen, -65°C ile +175°C arasında çalışabilir. 100 nA @ 47V ters sızıntı akımı ve 185 Ohms maksimum empedansı ile karakterize edilmiştir. Yüksek voltaj uygulamalarında voltaj regülasyonu, zener referans devreler ve koruma uygulamalarında kullanılır. Through-hole montajı ile standart PCB imalat süreçleriyle kolayca entegre edilebilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 47 V
Impedance (Max) (Zzt) 185 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 62 V