1N5230BE3
ZENER DIODE
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
1N5230
1N5230BE3 Hakkında
1N5230BE3, Microchip Technology tarafından üretilen 4.7V nominal geriliminde çalışan bir Zener diyottur. 500 mW güç kapasitesi ile voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. DO-35 axial paket ile through-hole monte edilir. -65°C ile 175°C arasında çalışabilir. 19 Ohm maksimum empedans ve ±5% tolerans ile sahip bu bileşen, güç kaynakları, voltaj referans devreleri ve gerilim sınırlama uygulamalarında yaygın olarak tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) 19 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TA)
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V