1N5190/TR
RECTIFIER UFR,FRR
Seri / Aile Numarası
1N5190
1N5190/TR Hakkında
1N5190/TR, Microchip Technology tarafından üretilen hızlı iyileştirme (fast recovery) doğrultucu diyotudur. 600V ters gerilim yeterliliği ve 3A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi ile AC güç kaynakları, enerji dönüştürücüler, anahtarlanmış güç kaynakları ve endüstriyel uygulamalarda kullanılır. 400ns hızlı geri kazanım süresi (trr) sayesinde yüksek frekanslı devrelerinde anahtarlama kayıplarını minimize eder. Through Hole montajı ile geleneksel PCB tasarımlarında uygulanabilir. -65°C ile 175°C arasında çalışan bileşen, güvenilir doğrultma ve anahtarlama görevlerini gerçekleştirir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) 3A
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 600 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case B, Axial
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 400 ns
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 9 A