1N4762APE3/TR12
DIODE ZENER 82V 1W DO204AL
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
1N4762A
1N4762APE3/TR12 Hakkında
1N4762APE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 82V nominal voltajda tek bir Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu bileşen, maksimum 1W güç yönetebilir ve ±5% tolerans ile titiz uygulamalarda kullanılabilir. 62.2V ters voltajda 5µA sızıntı akımı ve maksimum 200 Ohm empedansı ile karakterize edilmiştir. Forward voltajı 200mA'de 1.2V'tur. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu diyot, voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve devreli voltaj referansı uygulamalarında kullanılır. Geçiş deliği montajı için tasarlanmıştır. Ürün şu anda üretimden kaldırılmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 62.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 82 V