1N4749AP/TR12
DIODE ZENER 24V 1W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N4749A
1N4749AP/TR12 Hakkında
1N4749AP/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 24V nominal gerilime sahip 1W güç kapasiteli Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu bileşen, voltaj düzenleme ve koruma uygulamalarında kullanılır. ±5% tolerans ile ürünleştirilen bu diyot, -65°C ile 150°C arasında çalışır. 25 Ohm maksimum impedans ve 5 µA ters desen akımı özellikleri ile devre tasarımlarında referans gerilim kaynağı olarak veya aşırı gerilimden koruma elemanı olarak uygulanabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 18.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V