1N4740PE3/TR12
DIODE ZENER 10V 1W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N4740
1N4740PE3/TR12 Hakkında
1N4740PE3/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 10V nominal zener gerilimi ile tek diyot zener elementidir. 1W güç derecelendirmesi ile voltaj düzenleme, koruma ve referans uygulamalarında kullanılır. Through Hole montajı için DO-204AL (DO-41) eksenel paket ile sunulan bu komponentin maksimum ters akışı 10µA @ 7.6V, impedansı 7Ω ve toleransı ±10%'dir. -65°C ile +150°C arasında çalışan bu zener diyot, doğrusal düzenleyici devreleri, transiyent ürün koruma ve voltaj referansı uygulamalarında tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 7.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Power - Max 1 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V