1N4729CP/TR12
DIODE ZENER 3.6V 1W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1N4729
1N4729CP/TR12 Hakkında
1N4729CP/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 3.6V nominal gerilimli 1W güç kapasitesine sahip zener diyottur. DO-204AL (DO-41) paketi ile through-hole montajı destekler. ±2% tolerans ile tasarlanmış olup, 10 Ohm maksimum impedansa ve 100 µA ters kaçak akımına sahiptir. -65°C ile +150°C arasında çalışır. Voltaj düzenleme, gerilim referans devreleri, transient koruma ve aşırı voltaj koruması gibi uygulamalarda kullanılır. 1.2V maksimum ileri yönde düşüş gerilimi (200 mA'de) sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V