1N4151TR
RECTIFIER DIODE
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
1N4151
1N4151TR Hakkında
1N4151TR, Rochester Electronics tarafından üretilen standart doğrultucu diyottur. 150mA ortalama doğrultulmuş akım kapasitesine sahip olan bu bileşen, 75V maksimum ters gerilim ile çalışır. DO-35 eksenel paket ile sağlanan bu through-hole montajlı diyot, 4ns reverse recovery time ile hızlı anahtarlama uygulamalarında kullanılabilir. 1V forward voltage (50mA'de) ve 50nA ters kaçak akım özellikleri ile güç kaynakları, AC/DC dönüştürücüler ve çeşitli elektronik devreler içinde doğrultma işlevi görmek için tasarlanmıştır. -55°C ile 175°C arasında çalışabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 2pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 150mA
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 50 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Part Status Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) 4 ns
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 75 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 50 mA