1N4004GPE-E3/73
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
1N4004
1N4004GPE-E3/73 Hakkında
1N4004GPE-E3/73, Vishay tarafından üretilen genel amaçlı doğrultucu diyottur. 400V reverse voltage ve 1A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesi ile AC-DC güç kaynakları, adaptörler ve indüktif yükleri devrelerinde kullanılır. Standard recovery süresine sahip bu diyot, 1.1V maksimum forward voltage ile düşük güç kaybı sağlar. -65°C ile 175°C arasında çalışma sıcaklığına sahiptir. DO-204AL (DO-41) axial paket tipi ile through-hole uygulamalarında montajı yapılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 8pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 400 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 2 µs
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1 A