1N4004GP-E3/54
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL
Üretici
Vishay
1N4004
1N4004GP-E3/54 Hakkında
1N4004GP-E3/54, Vishay tarafından üretilen genel amaçlı silikon doğrultucu diyottur. 400V ters voltaj ve 1A ortalama doğrultucu akımı kapasitesine sahiptir. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu komponent, düşük frekanslı güç kaynakları, adaptörler ve genel elektronik uygulamalarda AC'yi DC'ye dönüştürmek için kullanılır. 1.1V ileri gerilim düşüşü ve 5µA ters kaçak akımı ile karakterize edilen bu diyot, -65°C ile 175°C sıcaklık aralığında çalışır. 2µs reverse recovery time ile standart hızlı doğrultucu performansı sunar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 8pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 400 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 2 µs
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1 A