1N4004G-D1-3000
DIODE GEN PURP 400V 1A DO41
Üretici
YANGJIE
Seri / Aile Numarası
1N4004G
1N4004G-D1-3000 Hakkında
1N4004G-D1-3000, YANGJIE tarafından üretilen genel amaçlı doğrultma diyotudur. 400V ters gerilim ve 1A ortalama doğrultulmuş akım özelliğine sahip bu komponent, standart hızlı kurtarma diyotlarına kıyasla daha yavaş kurtarma zamanına (>500ns) sahiptir. DO-41 eksenel paket ile through-hole montajına uygun olan 1N4004G, güç kaynakları, AC/DC dönüştürücüler, voltaj regülatörleri ve genel endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak kullanılır. -55°C ile +150°C arasında çalışma sıcaklığına dayanır ve 1.1V maksimum forward gerilime sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 6pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.5 µA @ 400 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-41
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1 A