1N4004BULK
STD 1A, CASE TYPE: DO-41
Seri / Aile Numarası
1N4004
1N4004BULK Hakkında
1N4004BULK, EIC Semiconductor tarafından üretilen standart recovery doğrultma diyotudur. 1A ortalama doğrultulmuş akım kapasitesiyle ve 400V ters voltaj dayanımıyla, güç kaynakları, adaptörler ve genel doğrultma uygulamalarında kullanılmaktadır. DO-41 axial paketleme ile through-hole montajına uygun olan bu diyot, 2µs reverse recovery time ve 1.1V forward voltage drop özelliğine sahiptir. -65°C ile 175°C arasında çalışır. Endüstriyel elektronik, tüketici elektroniği ve PCB uygulamalarında yaygın olarak tercih edilen bir standarttır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 15pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 400 V
Diode Type Standard
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Active
Reverse Recovery Time (trr) 2 µs
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package DO-41
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1 A