1EZ180D2/TR8
DIODE ZENER 180V 1W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1EZ180D
1EZ180D2/TR8 Hakkında
1EZ180D2/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 180V nominal değerine sahip tekil zener diyottur. DO-204AL (DO-41) axial kasa ile through-hole montajı destekleyen bu bileşen, 1W maksimum güç tüketimine ve ±2% toleransa sahiptir. 136.8V'de 500nA ters kaçak akımı ile karakterize edilen dikey, voltaj regülasyonu uygulamalarında, koruma devreleri, referans voltaj kaynakları ve sinyal sınırlama işlevlerinde kullanılır. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında güvenilir performans sağlar. Maksimum 1.5kOhms empedans değeri transient yanıt özelliklerini tanımlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 136.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 1.5 kOhms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 180 V