1EZ160D/TR8
DIODE ZENER 160V 1W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1EZ160D
1EZ160D/TR8 Hakkında
1EZ160D/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 160V nominal voltajlı 1W güç kapasiteli Zener diyotudur. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu komponentin maksimum impedansı 1.4 kΩ, ters kaçak akımı 121.6V'de 500nA'dir. İleri gerilim 200mA'de 1.2V'dir. ±20% toleransı ile gücü 1W olan bu diyot, yüksek voltaj uygulamalarında voltaj regülasyonu, koruması ve referans voltaj oluşturma işlevlerinde kullanılır. Çalışma sıcaklık aralığı -65°C ile 150°C arasındadır. Ürün obsolete durumdadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 121.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 1.4 kOhms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 160 V