1EZ160D2/TR8
DIODE ZENER 160V 1W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1EZ160D
1EZ160D2/TR8 Hakkında
1EZ160D2/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 160V nominal değerine sahip tek bir Zener diyottur. 1W güç kapasitesine ve DO-204AL (DO-41) axial paket formatına sahiptir. ±2% tolerans ile ürün, yüksek voltaj uygulamalarında voltaj regülasyonu ve koruma sağlamak amacıyla kullanılır. 121.6V'ta 500nA ters kaçak akımı ile çalışır. Maximum 1.4kΩ impedansa sahip bu komponent, 200mA akımda 1.2V forward voltajı gösterir. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir. Through Hole montaj tipi ile endüstriyel ve profesyonel elektronik uygulamalarında kullanılmaya uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 121.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 1.4 kOhms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 160 V