1EZ140D/TR8
DIODE ZENER 140V 1W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1EZ140D
1EZ140D/TR8 Hakkında
1EZ140D/TR8, Microchip Technology tarafından üretilen 140V nominal değerinde tek bir Zener diyottur. 1W güç kapasitesi ile tasarlanmış bu komponent, yüksek voltaj uygulamalarında gerilim düzenlemesi ve koruma işlevleri gerçekleştirir. DO-204AL (DO-41) axial paketinde sunulan bu through-hole bileşen, 140V'de ±20% tolerans ile sağlanır. 500 nA ters kaçak akım ve 1.1 kOhms maksimum impedans özellikleriyle donatılmıştır. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu Zener diyot, ağır endüstriyel ve yüksek voltaj devreleri başta olmak üzere çeşitli elektronik uygulamalarda kullanılır. Lütfen; bu ürün artık üretilmemektedir (Obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 106.4 V
Impedance (Max) (Zzt) 1.1 kOhms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 140 V