1EZ140D/TR12
DIODE ZENER 140V 1W DO204AL
Seri / Aile Numarası
1EZ140D
1EZ140D/TR12 Hakkında
1EZ140D/TR12, Microchip Technology tarafından üretilen 140V nominal voltajlı tek bir Zener diyottur. DO-204AL (DO-41) paketinde sunulan bu bileşen, 1W güç disipasyonuna ve ±20% voltaj toleransına sahiptir. 106.4V ters voltajda 500nA sızıntı akımı ile düşük kaçak özelliğe sahip olan diyot, maksimum 1.1kOhms empedansa ve 1.2V ileri gerilim düşüşüne sahiptir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu bileşen, voltaj regülasyonu, gerilim sınırlama ve koruma devrelerinde kullanılır. Through-hole montajı ile PCB'lere direkt lehimlenir. Not: Bu ürün üretim durdurulmuş (Obsolete) statüsündedir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 106.4 V
Impedance (Max) (Zzt) 1.1 kOhms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1 W
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Tolerance ±20%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 140 V