19C100PG1K
PRESSURE-STAINLESS-19MM HIGH PRE
Seri / Aile Numarası
19C100PG1K
19C100PG1K Hakkında
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Accuracy ±0.25%
Operating Pressure 100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Output 0 mV ~ 100 mV (10V)
Output Type Analog Voltage
Package / Case Cylinder
Part Status Active
Port Size Cell w/Body O-Ring
Port Style No Port
Pressure Type Vented Gauge
Termination Style Flex Cable
Voltage - Supply 15V