16ZLS1000MEFC8X20
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Seri / Aile Numarası
16ZLS1000MEFC
16ZLS1000MEFC8X20 Hakkında
Rubycon tarafından üretilen 16ZLS1000MEFC8X20, 1000 µF kapasitanslı 16V rated alüminyum elektrolitik kondansatördür. Radial through-hole montaj tipi ile PCB'ye doğrudan lehimleme yapılır. ±20% tolerans değerine sahip olan komponent, -40°C ile 105°C arasında çalışabilir ve 105°C'de 6000 saatlik ömürlendirmesi mevcuttur. 33 mOhms empedansı ve 100 kHz'de 1.41 A ripple akım kapasitesi ile genel amaçlı uygulamalarda, güç kaynakları, ses sistemleri ve filtre devrelerinde kullanılır. Low frequency'de 120 Hz'de 846 mA ripple akım handling kapasitesine sahiptir.
Applications General Purpose
Capacitance 1000 µF
Impedance 33 mOhms
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ripple Current @ High Frequency 1.41 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency 846 mA @ 120 Hz
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V