16YK1000MEFC10X16
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Seri / Aile Numarası
16YK1000MEFC
16YK1000MEFC10X16 Hakkında
Rubycon tarafından üretilen 16YK1000MEFC10X16, 1000 µF kapasitansı ve 16V rated voltage ile genel amaçlı uygulamalar için tasarlanmış radial montajlı alüminyum elektrolitik kondansatördür. Through Hole montaj tipi ile PCB'lere doğrudan monte edilebilir. ±20% tolerans ve 2000 saat ömür ömrü @ 85°C ile güç kaynakları, ses amplifikatörleri, filtre devreleri ve enerji depolama uygulamalarında kullanılır. 960 mA ripple current @ 10 kHz ve 800 mA @ 120 Hz kapasitesi ile yüksek frekans uygulamalarında işletme yapabilir. -40°C ile 85°C arasında çalışır.
Applications General Purpose
Capacitance 1000 µF
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Case Radial, Can
Part Status Obsolete
Polarization Polar
Ripple Current @ High Frequency 960 mA @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency 800 mA @ 120 Hz
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V