16VXG12000MEFC22X40
CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP
Seri / Aile Numarası
16VXG12000MEFC
16VXG12000MEFC22X40 Hakkında
Rubycon tarafından üretilen 16VXG12000MEFC22X40, 12000µF kapasitansa ve 16V nominal voltajına sahip radyal Snap-In tipi alüminyum elektrolitik kondansatördür. ±20% tolerans ile ±2000µF hassasiyete sahiptir. -40°C ile 105°C arasında çalışabilen bu kondansatör, 105°C'de 5000 saat ömür garantisi sunmaktadır. 10 kHz'de 2.714A ve 120 Hz'de 2.36A ripple akım kapasitesine sahiptir. Through Hole montaj tipi ile PCB'ye düşey olarak monte edilir. Güç kaynakları, filtreleme devreleri, koruma uygulamaları ve genel amaçlı elektronik devrelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.
Applications General Purpose
Capacitance 12000 µF
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ripple Current @ High Frequency 2.714 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency 2.36 A @ 120 Hz
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16 V