160TXW560MEFC16X50
CAP ALUM 560UF 20% 160V RADIAL
Seri / Aile Numarası
160TXW560MEFC
160TXW560MEFC16X50 Hakkında
Rubycon tarafından üretilen 160TXW560MEFC16X50, 560 µF kapasitansa ve 160 V nominal gerilime sahip radial alüminyum elektrolitik kondansatördür. Through-hole montaj tipine uygun olan bu komponen, -40°C ile 105°C arasında çalışma sıcaklığında kullanılabilir ve 12000 saatlik ömür ömrüne sahiptir. ±20% tolerans ile üretilen kondansatör, genel amaçlı uygulamalarda kullanılır. 100 kHz'de 2.5 A ve 120 Hz'de 1.79 A ripple akımına dayanabilmektedir. Radial can paket türünde sunulan bu bileşen, güç kaynakları, filtreleme devreleri ve enerji depolama uygulamalarında kullanıma uygundur.
Applications General Purpose
Capacitance 560 µF
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ripple Current @ High Frequency 2.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency 1.79 A @ 120 Hz
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 160 V