160MXG1200MEFCSN22X55
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP
Seri / Aile Numarası
160MXG1200MEFCS
160MXG1200MEFCSN22X55 Hakkında
Rubycon tarafından üretilen 160MXG1200MEFCSN22X55, 1200 µF kapasitanslı alüminyum elektrolitik kondansatördür. 160V rated voltajında çalışmak üzere tasarlanmıştır ve ±20% toleransa sahiptir. Radial, snap-in kasa türüne sahip bu bileşen, genel amaçlı uygulamalarda kullanılan through-hole tipi bir kondansatördür. -40°C ile 105°C arasında çalışabilir ve 105°C'de 3000 saat ömür süresine sahiptir. Yüksek frekansda (10 kHz) 4.47 A, düşük frekansda (120 Hz) 2.98 A ripple akım kapasitesiyle çalışabilir. Güç kaynakları, filtreleme ve enerji depolama uygulamalarında tercih edilen bir bileşendir.
Applications General Purpose
Capacitance 1200 µF
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Ripple Current @ High Frequency 4.47 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency 2.98 A @ 120 Hz
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 160 V