160LEX10MEFC8X9
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL
Üretici
Rubycon
Paket/Kılıf
Radial
Seri / Aile Numarası
160LEX10MEFC
160LEX10MEFC8X9 Hakkında
Rubycon tarafından üretilen 160LEX10MEFC8X9, 10 µF kapasitansına sahip radial montajlı alüminyum elektrolitik kondansatördür. 160V nominal voltaj ile genel amaçlı uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. -40°C ile 125°C arasında çalışabilen bu kondansatör, 125°C sıcaklıkta 4000 saat ömür garantisi vermektedir. Through Hole montaj tipine sahip olup, 100 kHz'de 133 mA ve 120 Hz'de 70 mA ripple akımı taşıyabilir. ±20% toleransı ile üretilen bu komponent, düşük ve yüksek frekans uygulamalarında, güç kaynakları, audio amplifikatörler, endüstriyel kontrol devreleri ve genel elektronik uygulamalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Applications General Purpose
Capacitance 10 µF
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Case Radial, Can
Part Status Active
Polarization Polar
Ripple Current @ High Frequency 133 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency 70 mA @ 120 Hz
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 160 V