151CMQ040
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V D60
Üretici
Vishay
Paket/Kılıf
TO-249AA (Modified)
Seri / Aile Numarası
151CMQ040
151CMQ040 Hakkında
Vishay 151CMQ040, TO-249AA (D-60) paketinde Schottky diyot dizisi bileşenidir. 1 çift Common Cathode konfigürasyonuna sahip bu komponent, 40V maksimum reverse voltaj ile çalışır. Ortalama doğrultma akımı (Io) diode başına 150A, ön voltaj 920mV @ 150A'dir. Fast Recovery karakteristiğine sahip olup (≤500ns, >200mA), -55°C ile 175°C arasında çalışabilir. 5mA @ 40V'de reverse leakage akımı bulunmaktadır. Ağır akım doğrultma uygulamaları, güç dönüştürme devreleri ve inverter topraklama uygulamalarında kullanılır. Chassis mount montajı ile sabit kurulum sağlar. Not: Bu parça üretimden kaldırılmıştır (Obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 150A
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 mA @ 40 V
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Diode Type Schottky
Mounting Type Chassis Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Package / Case TO-249AA (Modified), D-60
Part Status Obsolete
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package D-60
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 920 mV @ 150 A