1338A-31DVGI
TIMING REAL TIME CLOCK
Paket/Kılıf
8-TSSOP
Seri / Aile Numarası
1338A
1338A-31DVGI Hakkında
1338A-31DVGI, Renesas Electronics tarafından üretilen gerçek zamanlı saat (RTC) entegre devresine (IC) ait bir zamanlama komponentidir. Bu RTC entegre devresi, saat ve takvim fonksiyonlarını sağlayarak gömülü sistemlere zaman tutma yeteneği kazandırır. I²C dijital arayüzü sayesinde kolaylıkla kontrol edilebilir ve 56 baytlık NVSRAM belleği zamansal verileri saklayarak, sistem kapatıldığında bile zaman bilgisini korur. Leap year (artık yıl) desteği ve kare dalga çıkışı özellikleri sayesinde, dizüstü bilgisayarlar, ağ cihazları, endüstriyel kontrolörler ve tüketici elektroniği uygulamalarında kullanılır. Düşük güç tüketimi (5µA @ 3.63V-5.5V) ile pil yedeklemesi için idealdir. Çalışma sıcaklığı aralığı -40°C ile 85°C arasında değişen geniş bir spektruma sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Timekeeping (Max) 5µA @ 3.63V ~ 5.5V
Date Format YY-MM-DD-dd
Features Leap Year, NVSRAM, Square Wave Output
Interface I²C
Memory Size 56B
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Part Status Obsolete
Supplier Device Package 8-TSSOP
Time Format HH:MM:SS (12/24 hr)
Type Clock/Calendar
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V
Voltage - Supply, Battery 1.3V ~ 3.7V