10BQ060TR
DIODE SCHOTTKY 60V 1A SMB
Paket/Kılıf
DO-214AA
Seri / Aile Numarası
10BQ060
10BQ060TR Hakkında
10BQ060TR, SMC Diode Solutions tarafından üretilen 60V 1A kapasiteli bir Schottky doğrultma diyotudur. SMB (DO-214AA) yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, hızlı anahtarlama uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 600mV ileri voltaj düşüşü ve 500ns'den daha düşük iyileşme süresi ile enerji dönüşüm devrelerinde, SMPS uygulamalarında, güç kaynakları ve DC-DC dönüştürücülerde yaygın olarak tercih edilir. -55°C ile 150°C arasında çalışabilir ve düşük kapasite özellikleri (62pF @ 5V, 1MHz) sayesinde yüksek frekans uygulamalarında da kullanılabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Capacitance @ Vr, F 62pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 60 V
Diode Type Schottky
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Package / Case DO-214AA, SMB
Part Status Active
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package SMB (DO-214AA)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 1 A